Tretí novembrový víkend už tradične patrí Dňu otvorených pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste

Najväčšou oslavou výsledkov práce vinohradníkov a vinárov a prezentáciou vín nového ročníka na Malokarpatskej vínnej ceste (MVC) je Deň otvorených pivníc, ktorý tradične v novembri otvára vyše 130 pivníc malých aj veľkých vinárov. Počas dvoch dní piatok-sobota sa otvoria vínne pivnice a prevádzky vinárov pre všetkých, ktorí chcú putovať malokarpatskou krajinou a poznávať ju ako fenomén chute i krásy prírody a kultúry.

Tento rok sa podujatie konalo v piatok a v sobotu 18 – 19.11. a odštartovalo ho slávnostné otvorenie  v Malokarpatskom osvetovom stredisku v Modre. Tradičným zástupcom Slovenského Grobu počas Dňa otvorených pivníc MVC je aj Vinárstvo Zdenko Noskovič, ktorý produkuje víno už vyše 30 rokov. Aj počas tohto ročníka mal otvorené svoje vinárstvo a mnoho návštevníkov tak mohlo ochutnať grobské vína pri potulkách po malokarpatských pivniciach.

Malokarpatskou vínnou cestou siaha od Bratislavy po Trnavu a spája mnoho vinárov z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, ktorá patrí medzi 6 vinohradníckych oblastí na Slovensku.

Malokarpatská vínna cesta ponúka podujatia pre milovníkov vína po celý rok – ich zoznam je každoročne publikovaný v špecializovanom kalendári MVC. Jednou z mnohých oficiálnych akcií je aj Výstava vín Slovenský Grob, ktorá sa uskutoční v marci budúceho roka.