Cyklotrasa Slovenský Grob – Pezinok

Cyklodoprava a cykloturistika patrí v našej obci Slovenský Grob medzi najdôležitejšie témy už dlhodobo. Práve dnes sa preto na Mestskom úrade v Pezinku uskutočnilo pracovné stretnutie k plánovanej cyklotrase, ktorá má prepojiť našu obec Slovenský Grob s Pezinkom. Tohto pracovného stretnutia sa zúčastnil nový primátor Pezinka Roman Mács, starosta našej obce Štefan Gašparovič, zástupca starostu našej obce Viktor Veselovský a zástupca starostu obce Viničné Jozef Čík.

Cieľom je prepojiť existujúcu cyklotrasu spájajúcu Slovenský Grob a Viničné so železničnou stanicou a záchytným parkoviskom v Pezinku tak, aby táto slúžila pre cyklodopravné, no zároveň aj rekreačné účely. Obyvatelia našej obce sa tak bicyklom budú môcť dostať do Pezinka na vlak, dochádzať za prácou alebo za športovými a rekreačnými aktivitami.

Jednotliví zástupcovia sa dohodli na úzkej spolupráci v najbližšom období tak, aby sa čo najskôr mohlo začať s prípravou potrebnej projektovej dokumentácie pre toto cyklistické prepojenie. Zámerom bude vybudovať kvalitnú cyklistickú komunikáciu vrátane doplnkovej a oddychovej cyklistickej infraštruktúry a zároveň využiť potenciál financovania tohto projektu z nových eurofondov.