Osadili sme prvé dve pitné fontány v obci

Aj počas dnešného teplého dňa sa môžete osviežiť vďaka prvým dvom pitným fontánam v obci, obe teda v lokalitách Malý raj a Zátišie. Prvá bola osadená v Eko parku a bude slúžiť pre všetkým návštevníkov nie len počas horúcich dní. Druhá bola osadená pred Základnou školou na Tichej ulici, kde bude napájať najmä žiakov počas aktivít v areáli novej základnej školy.

Ide o nerezovú pitnú fontánku s pitnou vodou moderného dizajnu s tlačným ventilom a jednoduchým ovládaním. Voda tečie po dobu stlačenia ventilu a po jeho pustení ešte nastavenú dobu, čím dochádza k opláchnutiu trysky.

Sú to prvé pitné fontánky v obci, ktoré budú slúžiť pre osvieženie a doplnenie pitného režimu pri pobyte v exteriéri. V ich ďalšom rozmiestňovaní a osádzaní budeme pokračovať aj na budúci rok v ďalších častiach obce.

Obec takto reaguje na zmenu klímy v procese spravovania miestneho rozvoja a postupne bude vytvárať tzv. adaptačné opatrenia súvisiace so zvyšujúcimi sa teplotami, horúčavami a súvisiace so zmenou klímy. Najmä formou vytvárania zelených plôch, výsadbou stromov, tieniacich prvkov, vodozádržných opatrení a prvkov znižovania exteriérových horúčav.

Fotografie: Ľubo Libič